lights-at-night
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


rpg anime
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Another day of school

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Crystal

Crystal


Mesaje : 43
Data de înscriere : 25/02/2011

Another day of school Empty
MesajSubiect: Another day of school   Another day of school Icon_minitimeSam Feb 26, 2011 2:30 pm

Era in jur de doua dupa amiaza.Era vineri, o zi intr-un fel preferata de mine caci dupa ea venea weekendul,si asta asteptam in fiecare saptamana.Era o zi destul de frumoasa afara pentru o iarna grea cum fusese pana acum.
In camera linistea era stapana si nici vantul parca nu dorea sa ma trezeasca,insa cand telefonul incepu sa sune, se schimbase treaba.Mi-am dus o mana pe noptiera si l-am oprit,apoi m-am ridicat din pat,in cateva eram gata pentru scoala.Pentru prima data imi luasem si eu uniforma pe mine,formata dintr-o fusta scurta in carouri albe si negre,o camasa alba deschisa la primi 2 nasturi,o pereche de sosete pana la genunchi si o pereche de pantofi albi.Nici nu mai m-am privit in oglinda,am apucat rucsacul intr-o mana si am iesit din camera.
Ajunsa in curtea scolii am observat ca nu era nimeni,probabil toti elevii erau la ore,asa ca m-am asezat la umbra unui copac,asteptand pauza.
Sus In jos
Kai

Kai


Mesaje : 46
Data de înscriere : 25/02/2011

Another day of school Empty
MesajSubiect: Re: Another day of school   Another day of school Icon_minitimeDum Feb 27, 2011 11:54 am

Conducea de nebun pe strazile destul de aglomerate dar trecea usor de toata masinile fiind pe motor.Ofta din nou plictisit.Nu ii placea niciodata sa se imbrace cu uniforma de scoala dar nu avea ce face,avea oricum destule probleme nu mai ii trebuiau in plus.
Ajunse in parcarea scolii si opri motorul luandu-si geanta.Isi baga plictisit cheile in buzunar asezandu-se pe o banca intins cu o tigara in mana.Tragea fum dupa fum plictisit,fara sa ii pese daca il vedea cineva.
Desi nu avea voie sa vina cu motoru la scoala,ca deobicei incalca regulile din plictiseala.Nici macar nu mai stia ce cauta la academie la anii aceia dar na ce nu facea el daca trebuia...sau era obligat.
Ofta injurand enervat ca reusise sa se arda cu tigara.Dupa ce trasese si ultimele doua fumuri arunca tigara abtinandu-se din a mai injura.Nu mai vedea rostul.
Sus In jos
Crystal

Crystal


Mesaje : 43
Data de înscriere : 25/02/2011

Another day of school Empty
MesajSubiect: Re: Another day of school   Another day of school Icon_minitimeDum Feb 27, 2011 4:53 pm

Am scos din rucsac telefonul si m-am uitat la ceas,mai aveam de asteptat o jumatate de ora,proasta zi imi alesesem pentru a veni la scoala.M-am riidicat de jos si mi-am scuturat fusta,apoi am pus rucsacul pe un umar si m-am suit in copac,cu fundul pe o creanga.
Idioata zi... am murmurat dand din picioare plictisita.
Am proptit rucsacul de o creanga si mi-am scos ipod-ul,apoi mi-am bagat castile in urechi,inchizand ochii,macar ma mai linisteam putin,daca nu cumva aparea gardianul si ma trimetea la ora.
Sus In jos
Kai

Kai


Mesaje : 46
Data de înscriere : 25/02/2011

Another day of school Empty
MesajSubiect: Re: Another day of school   Another day of school Icon_minitimeDum Feb 27, 2011 9:03 pm

Se ridica plictisit de pe banca cu tigara in mana si telefonul in cealalta.Trimitea mesaje la greu incercand sa faca rost de o motivare sa lipseasca o saptamana dar nu prea ii iesea de data aceasta.
Isi dadu ochii peste cap oftand din nou si tragand inca cateva fumuri din tigara plictisit aproape dand cu telefonul pe unde apuca.
-Bag picioru in ea scoala.spuse enervat si ridicandu-se.
Nu mai vedea rostul de a sta pe acolo,nu facea nimic si la ore nu avea de ce sa mearga fiind oricum prea mare pentru a mai fi la academie.Arunca tigara fumata pe jumatate si isi baga mainile in buzunar lasand la o parte partea cu motivarea,vazand ca nu rezolva absolut nimic.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Another day of school Empty
MesajSubiect: Re: Another day of school   Another day of school Icon_minitime

Sus In jos
 
Another day of school
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
lights-at-night :: Academy :: Curtea scolii-
Mergi direct la: