lights-at-night
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


rpg anime
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Take a break

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Katelin
Admin
Katelin


Mesaje : 12
Data de înscriere : 25/02/2011

Take a break Empty
MesajSubiect: Take a break   Take a break Icon_minitimeSam Feb 26, 2011 12:52 pm

Numai ce intrase in scoala,intarziind ca deobicei.Se plimba usor plictisita pe holuri fara a se stresa sa ajunga la ora,nici macar nu stia ce ora are.Ofta incet privind tavanul fara a se mai uita si pe unde merge.Era atat de multa liniste ca o enerva intr-un fel dar si ii placea ca nu trebuia sa dea explicatii de ce intarziase daca nu se intalnea cu cineva.Se opri la etajul I langa una dintre ferestre si se sprijinni de pervaz privind afara usor ganditoare.
Sus In jos
https://lights-at-night.board-directory.net
Yukio

Yukio


Mesaje : 11
Data de înscriere : 25/02/2011

Take a break Empty
MesajSubiect: Re: Take a break   Take a break Icon_minitimeSam Feb 26, 2011 1:29 pm

Azi nu aveam niciun stres pentru ca nu-mi cerea nimeni sa iau parte la orele de curs , eram de servici , se putea ceva si mai plictisitor de atat? Aveam un pix intre dinti pe care il rodeam incontinuu , un caiet si o revista facute sul in mana dreapta si castile indesate in urechi. Ma plimbam aiurea pe holurile pustii , caci nu voiam sa stau aproape de cancelarie pentru ca stiam ca profesorii ma vor trimite peste tot , ai naiba profitori. Am urcat lent scarile de la parter spre etajul unu si am continuat sa patrulez. Mi-am scos telefonul din buzunar cu mana stanga si am schimbat melodia apoi l-am bagat la loc privind inainte. Am observat o tipa la fereastra , ceea ce mi-a lasat un zambet sa-mi alunece in coltul gurii. M-am apropiat silentios de ea , punandu-mi palma pe spatele ei si impingand-o mai mult peste pervaz , mi-am indesat sulul in buzunar pentru a-mi pune cealalta mana pe fundul ei.
-Hey papusa! Ce faci tu , singurica pe aici?am intrebat pe un ton pervers rotind pixul intre dinti , continuand sa imping si ridicandu-i fustita plimbandu-mi degetele peste coada ei pufoasa.
Sus In jos
Katelin
Admin
Katelin


Mesaje : 12
Data de înscriere : 25/02/2011

Take a break Empty
MesajSubiect: Re: Take a break   Take a break Icon_minitimeSam Feb 26, 2011 1:39 pm

Continua sa stea linistita privind afara ganditoare,vrand sa se ridice dar nu reusi.Isi intoarse privirea spre baiatul ce aparuse langa ea si tresari simtindu-i mainile pe corpul ei.
-Nu cred ca e treaba ta,si ia-ti te rog mainile de pe mine.sopti oftand incet si aruncaud-i o privire urata.
Nu stia de ce trebuiau baietii sa fie perversi in majoritatea timpului,dar nici nu isi batea capul cu asta in momentul de fata.Il prinse de incheietura mainii incercand sa ii dea mana la o parte,dar avand grija in acelasi timp sa nu se traga singura de coada.Nu nimerise cea mai buna zi,pentru a veni la scoala in fusta.Daca statea bine sa se gandeasca nici nu mai stia de ce venise.
Isi mentinu privirea pe chipul sau schitand totusi un zambet mic fara sa vrea.
-Nu ar trebui sa fii la ore?intreba vrand sa schimbe subiectul,ca poate asa ii dadea pace.
Sus In jos
https://lights-at-night.board-directory.net
Yukio

Yukio


Mesaje : 11
Data de înscriere : 25/02/2011

Take a break Empty
MesajSubiect: Re: Take a break   Take a break Icon_minitimeSam Feb 26, 2011 2:28 pm

-Eu chiar cred ca e treaba mea...i-am replicat eu dupa ce i-am analizat reactia , care nu m-a impresionat cu nimic , singurul cuvant ce-mi striga in minte in momentul ala era "plictisitor". M-am resemnat , lasand-o sa ma apuce de incheietura pentru ca stiam ca n-are nicio sansa de reusita , mi-am retras totusi mana de pe coada ei , pastrandu-mi doar palma lipita de spatele ei cu aceeasi forta , inca nu terminasem treaba deci n-o puteam lasa sa scape.
-Nope nu ar trebui sa fiu la ore pentru ca azi am programat chiul , dar tu , domnisoara unde ar trebui sa te afli acum? am intrebat ridicand usor din spranceana din dublu motiv , primul ar fi fost zambetul al carui rost nu-l deslusisem inca iar al doilea pentru intrebarea ce eu ar fi trebuit sa o pun.
-Si cum te numesti , domnisoara? mi-am amintit apoi ca asta doream initial sa aflu.
Sus In jos
Katelin
Admin
Katelin


Mesaje : 12
Data de înscriere : 25/02/2011

Take a break Empty
MesajSubiect: Re: Take a break   Take a break Icon_minitimeSam Feb 26, 2011 2:35 pm

Isi dadu incet ochii peste cap dandu-i drumul la incheietura dupa ce isi lua mana de pe ea.Ofta din nou usor plictisita.
-Katelin ma numesc,si teoretic trebuia sa fiu la ore.spuse pana la urma evitandu-i privirea si asezandu-se mai bine pe pervaz.
Privea oriunde dar nu la el,fara un motiv anume fiind constienta ca putea sa aiba probleme ca chiulea acum dar nimeni nu o putea obliga sa mearga la ore daca nu vrea,regretand din nou ca venise la scoala.
-Stii si singur ca vom avea probleme daca se afla ca nu suntem la ore nu?cel putin eu sigur voi avea probleme.intreba privind peretele ganditoare.Trebuia sa gaseasca o scuza buna pentru a scapa.
Sus In jos
https://lights-at-night.board-directory.net
Yukio

Yukio


Mesaje : 11
Data de înscriere : 25/02/2011

Take a break Empty
MesajSubiect: Re: Take a break   Take a break Icon_minitimeSam Feb 26, 2011 2:48 pm

Katelin era prenumele ei , nu am insitat si pentru nume caci ar fi devenit suspicioasa si mi-as fi pierdut toata ziua insistand pe aspectul asta. Dupa ce am primit ce doream , mi-am retras si palma in timp ce ea continua sa-mi evite privirea , nu stiam de ce , eu sigur nu o violasem doar facusem o gluma , dar nah mai sunt si persoane care nu le gusta , am dat slab din umeri apoi m-am urcat cu fundul pe pervaz langa ea. Mi-am scos sului din buzunar , desfacandu-l si rasfoind caietul pe la clasele care credeam eu ca ar putea fi fata dupa modul cum arata caci habar n-aveam cati ani avea. Am gasit in cele din urma pe cineva numit Katelin , mi-am scos pixul din gura si am facut un "x" in dreptul numelui apoi am intrebat:
-Rodriguez Katelin , clasa aX-a B , corect?am cerut confirmarea in timp ce o casca imi aluneca dintr-o ureche , nu m-am obosit sa o pun la loc ca si asa eram eu cam surd.
Sus In jos
Katelin
Admin
Katelin


Mesaje : 12
Data de înscriere : 25/02/2011

Take a break Empty
MesajSubiect: Re: Take a break   Take a break Icon_minitimeSam Feb 26, 2011 2:53 pm

Ramasese usor uimita,privindu-l usor suspicioasa.Dadu incet din umeri si dadu din cap afirmativ.
-Da asa este.spuse mentinandu-si privirea asupra lui de aceasta data zambind calma.Nu ma voi duce la ore oricum.spuse dand usor din umeri si rezemandu-se cu spatele de fereastra privind aiurea pe coridor de aceasta data.
Prefera sa plece acasa decat sa mai stea pe aici,sau oriunde dar nu in scoala.
-Hmm mai bine as pleca,poti sa imi faci o favoare si sa nu spui nimanui ca am fost pe aici?intreba pe un ton rugator privindu-l de aceasta data.
Nu vrea probleme si nimeni nu avea de unde sa stie ca era in scoala dar el nu spunea nimanui pana la urma.
Sus In jos
https://lights-at-night.board-directory.net
Yukio

Yukio


Mesaje : 11
Data de înscriere : 25/02/2011

Take a break Empty
MesajSubiect: Re: Take a break   Take a break Icon_minitimeSam Feb 26, 2011 3:08 pm

Mi-am primit si privirea suspicioasa si raspunsul afirmativ pe care il doream.
-Stii ca nu e frumos sa bantui coridoarele singurica neh? Nu e nici sanatos , daca te viola careva? Sau daca te violam eu?am intrebat pe un ton mult prea serios ca sa fie cel real , adevarul era ca ma chinuiam sa vorbesc in modul ala.
-Vrei sa pleci? si eu as vrea asta dar nu pot , ce te face sa crezi ca tie iti voi da drumul? Nu aveam niciun motiv pana la urma ca sa nu spun nimanui ca ea tragea chiului , iar natura mea terorista cu atat mai mult imi spunea sa o mai chinui putin. Iar motivul principial pentru ca nu-i puteam permite sa plece era ca muream de plictiseala singur. Am oftat aproape inobservabil.
-In concluzie nu fac acte de caritate...am spus apoi am inceput sa ma scotocesc prin buzunare , lasand sa se auda cateva fasaieli , sustragand in cele din urma obiectul. Am desfacut chestie usor dulceaga si am muscat o patratica , apoi m-am uitat la fata.
-Cicolata?...cu aroma de capucino...vrei? am intrebat , curios in sinea mea daca va pleca sau nu pana la urma.
Sus In jos
Katelin
Admin
Katelin


Mesaje : 12
Data de înscriere : 25/02/2011

Take a break Empty
MesajSubiect: Re: Take a break   Take a break Icon_minitimeSam Feb 26, 2011 9:13 pm

Ofta dand incet din umeri.Nici macar nu stia ce sa spuna,era nevoita sa ramana ca sa nu se afle ca chiulise.
-In afara de tine nu cred ca mai avea cine sa ma violeze,si daca chiar vreai o faceai deja dupa parerea mea.spuse privindu-l si zambind calma.
Vrea sa plece atat de mult dar nici nu vrea sa riste sa fie spusa,ca asca ii mai lipsea si detentie si le facuse pe toate.
-Si cum ai de gand sa ma opresti sa nu plec?nu mor daca stau in detentie sa stiii.continua scotand limba la el si rezemandu-se de perete usor plictisita.
Daca se gandea bine chiar nu ii pasa ca statea in detentie sau nu.
-Nu mersi,nu imi trebuie.spuse cu referire la ciocolata si zambind calma.
Ofta privind tavanul plictisita si isi inchise ochii pentru cateva clipe.
Sus In jos
https://lights-at-night.board-directory.net
Continut sponsorizat





Take a break Empty
MesajSubiect: Re: Take a break   Take a break Icon_minitime

Sus In jos
 
Take a break
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Feel the coldness , break the silence....

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
lights-at-night :: Academy :: Holuri-
Mergi direct la: